Yeni ye Formu Türkiye'nin Anonim Memelileri
 Üye Olmak İstiyorum 

Yeni Üyelik Üyelik formunda istenilen bilgileri eksiksiz ve yanıltıcı bilgiler vermeden doldurunuz.
Üyeliğiniz verdiğiniz bilgiler ışığında değerlendirilecektir.Teşekkürler.
Adınız
Soyadınz
Mail adresiniz
Kullanıcı adınız
Şifre
Şifre(tekrar)
Telefon
Cinsiyet
Kısaca siz (meslek, ikamet, eğitim)
Not: Bu yazınız sitede görünecektir.
İlgi Alanları
İkamet Adresi
Bulunduğunuz İl
Bulunduğunuz İlçe
Fotograf Makinaları Aralarda ','kullanarak birden fazla kayıt ekleyebilirsiniz.<
Objektifler Aralarda ','kullanarak birden fazla kayıt ekleyebilirsiniz.<
Dürbünler Aralarda ','kullanarak birden fazla kayıt ekleyebilirsiniz.<
Diğer Ekipmanlar Aralarda ','kullanarak birden fazla kayıt ekleyebilirsiniz.<
Üye Olduğu Dernekler Aralarda ','kullanarak birden fazla kayıt ekleyebilirsiniz.<
Üye Olduğu Topluluklar Aralarda ','kullanarak birden fazla kayıt ekleyebilirsiniz.<
Üye Olduğu Mail Grupları Aralarda ','kullanarak birden fazla kayıt ekleyebilirsiniz.<
Web Adresi http://
Tür Editörü olmak istiyorum.
Gizlilik Üyeler mail adresimi görebilir.Etik Kurallar

Kabul Edilebilir Müdahaleler
  • Düzeylerin, renk dengesinin, parlaklık ve kontrastın, renk tonlarının, doygunluğun, gölgeleme ve vurgulamanın, pozlamanın, detayları belirginleştirmenin (keskinleştirme), pürüz (gren/noise) gidermenin ayarlanması, aşırıya kaçmamak koşuluyla uygulanabilir. Burada esas olan, fotoğrafın çekildiği an alınan görüntüye, doğal görünüşü bozmayacak şekilde sadık kalmaktır.
  • Kadraj ayarının fotoğraf işleme programlarında çekim anındaki orijinal kadrajdan bağımsız olarak ayarlanması (kesme). Fotoğrafçının kişisel beğenisiyle ya da bakış açısıyla şekillenen bir tercihtir.
  • Fotoğrafın, sanal ortamda paylaşılması için daha küçük ebatlara boyutlandırılması (ölçeklendirme). için uygun ölçeklendirme ayarları ilgili teknik maddede belirtilmiştir.
  • Çerçeve uygulaması, fotoğrafçının kişisel beğenisiyle gerçekleşen bir tercihtir. Sadece HD uygulamalarında çerçeve kabul edilmez.
  • İmza uygulaması, fotoğraf sahibinin kişisel tercihiyle belirlenecek karakter ve metinle, mümkün olduğunca az dikkat çekecek şekilde uygulanmalıdır.
Kabul Edilemez Müdahaleler
  • Fotoğrafın orijinalinde bulunan bir nesnenin silinmesi, çekim anında fotoğrafın orijinalinde bulunan her türlü varlığın silinmesi işlemini kapsar. Dal, çalı, yaprak gibi ayarlanmış kadrajın herhangi bir yerinde görünmesi arzu edilmeyen her türlü canlı veya cansız varlığın silinmesi kabul edilemez müdahale olarak değerlendirilir.
  • Fotoğrafın orijinalinde bulunmayan herhangi bir nesnenin, varlığın, unsurun, özelliğin eklenmesi ve doku taşıma. Belli bir alanın seçilerek renkler veya netlik ile oynanması müdahale sayılır. Çekim anında ya da fotoğrafçı tarafından orijinal görüntüye sonradan eklenecek her türlü nesne, varlık, unsur ve özelliği; ayrıca fotoğrafın herhangi bir yerinden klon yöntemiyle alınan bir dokunun fotoğraftaki başka bir yere taşınmasını kapsar. Orijinal kadrajda yer almayan herhangi bir nesne, varlık, unsur veya özelliğin eklenmesi; orijinal kadrajda yer alan herhangi bir nesne, varlık, unsur veya özelliğin fotoğraf işleme programlarındaki taşıma araç ve yöntemleriyle fotoğrafın başka bir yerine taşınması; güneş ışığı, flaş ya da benzeri tüm ışık kaynaklarının kullanılması sonucu oluşmuş renklenme, ton, ışık alma benzeri orijinal oluşumların fotoğraf işleme programlarındaki boyama fırçası, klon ve benzeri araçlarla yeniden yapılması kabul edilemez müdahale olarak değerlendirilir. Flaşlı çekimlerde fotoğrafçıya düşen, her türlü teknik imkanı kullanarak çekim esnasında istenmeyen renk, ton veya ışık oluşumlarının önüne geçmektir. Boyama fırçası ve doku taşıma işlemleri sanatsal pek çok fotoğraf dalında uygulanmasında sakınca görülmeyen işlemler olabilir. Doğa fotoğrafçılığı ve onun alt dalı olan memeli fotoğraflama alanında anılan bu iki yöntem (boyama ve doku taşıma) çekilen fotoğrafı hem belge hem de doğa fotoğrafı olmaktan uzaklaştıracağı için kesinlikle kabul edilemez müdahaleler olarak değerlendirilir.
Etik Kuralları Kabul ediyorum

 
Tramem.org  
Hatırlatma Üyeliğiniz onaylandıktan sonra mail adresiniz aracılığı ile bilgilendirileceksiniz.Teşekkürler.