Forum 
   
Duyurular-Etkinlikler / Kırkağaçta yırtıcı saldırıları Türkiye'nin Anonim Memelileri
Duyurular-Etkinlikler / Kırkağaçta yırtıcı saldırıları /
 03.05.2017 23:38
www.manisahaberleri.com/genel/kirkagacta-saldirgan-yaratigin-sirri-cozulemiyor-h67585.html />


Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde son günlerde herkesin gündemi büyük ve küçükbaş hayvanların uğradığı vahşi saldırılar… İlçeye bağlı Çiftlik Mahallesi nde, köylülerin başı sürülerine saldıran vahşi yaban hayvanlarıyla dertte. Neredeyse 3-4 yıldır köydeki pek çok büyük ve küçükbaş hayvanı telef edip, birçoğunu da yaralayan yırtıcı vahşi hayvan yine çiftlik köyünde 1 ay içersinde 5 adet büyükbaş hayvanı telef etti.

MUHTAR YARDIM İSTEDİ

Kırkağaç a 13 kilometre mesafedeki Çiftlik Mahallesinde vatandaşlar çaresiz. Muhtar İrfan Karataş, “Bu vahşi hayvanın ne olduğunu bugüne kadar tespit edemedik. Çoban köpeklerini bile boğarak öldürüyor. Sadece sahipli hayvanlara değil, doğadaki hayvanları da öldürüyor” dedi.

Muhtar Karataş, “Mahallemiz de her hanede hayvancılıkla uğraşan biri var. Büyükbaş küçükbaş hayvanlarımızı doğaya bırakmaya korkuyoruz. Yetkililerden yardım istiyoruz. 3-4 yıldır süren bu sıkıntımız giderilsin istiyoruz” diye konuştu.

Öte yandan saldıra uğrayan hayvanların ortak özelliği karın bölümlerinin deşilmiş olması. Saldırıyı yapan yaratık hayvanın baş kısmına veya boynuna dokunmuyor. Karın bölgesine parçaladıktan sonra bırakıp ortadan kayboluyor.
suzuner Okunma sayısı.:633
 04.05.2017 00:42
Çizgili sırtlan mı dersiniz?
pardus43
 06.05.2017 14:37
Alıntı ; Çizgili sırtlan mı dersiniz?
İnsan
mademiral


1
Toplam 2 mesaj