Forum 
   
Teknik Ekipman / Fotokapan Ayarları Türkiye'nin Anonim Memelileri
Teknik Ekipman / Fotokapan Ayarları /
 02.03.2015 11:13
Merhaba,

Benim merak ettiğim bir konu, kurduğunuz fotokapanlarınızda tercihiniz video mu fotoğraf üzerine mi olmakta. Videoda her saniyesini izleme şansımız var. Fotoğraflarda da aralık değeri (Interval) değeri ayarlanarak saniyede 1 çekim yapılabiliyor. Video üzerinden fotoğraf alınabiliyor fakat çözünürlüğü ciddi manada düşüyor. Ben genellikle videoya bırakıyorum. Sanki fotoğrafa aldığım zaman görüntüyü tam alamayacakmışım gibi hissediyorum. Mesela su samuru haberindeki fotoğrafları videodan aktardık, gördüğünüz gibi çok iyi değiller.

Sizin düşünceleriniz neler ? Saygılarımla.
madozz Okunma sayısı.:2094
 03.03.2015 13:06
Hibrid moda alırsanız her video içinde 3 tane de fotoğraf alıyor. Tabi bu mod varsa
nkaano
 03.03.2015 14:51
Kaan hocam, bizdekiler bushnell trophycam o yüzden bizde o özellik yok sanırım. Teşekkür ederim hocam cevabınız için.
madozz
 03.03.2015 16:29
Alıntı ; Kaan hocam, bizdekiler bushnell trophycam o yüzden bizde o özellik yok sanırım. Teşekkür ederim hocam cevabınız için.
Anladım Özkan o zaman iki seçenek var karşında ya aynı noktaya iki kapan kurup birini video birini fotoğrafa ayarlayacaksın ya da videodan fotoğraf alma özelliği iyi olan bir program bulacaksın. Sanırım o su samuru gece çekilmiş. O yüzden fotoğraf moduna alsan da çok kaliteli bir fotoğraf elde edemezsin. Asıl lan tespit yapmaktır ve sizde çok değerli bir tespit yapmışsınız. Hocalara da selamlar bu arada.
nkaano
 03.03.2015 17:23
Evet hocam, aslında dediğiniz gibi yaptık ama istediğimiz sonucu elde edemedik. Özellikle dediğiniz gibi gece çekimleri biraz sıkıntılı oluyor menzil bakımından.
Aleykümselam hocam, söylerim selamınızı.
Saygılarımla.
madozz


1
Toplam 4 mesaj