Yükleniyor.
 
 mademiral
Üyenin tür ile ilgili yorumu
İlgili bölümde Doğa Tarihi Müzeleriyle ilgili olarak verilen Haberi görünce paylaşmak istedim. Paris Üniversitesi Fen Fakültesi'nde bulunan bu muazzam müzenin olağanüstü bir "Evrim Salonu" var. Müzeyi 2015 yılında bir kongre katılımı dolayısıyla gittiğimde gezmek fırsatım olmuştu. Fotoğraflar da o ziyaretimden.


Tarih 03.07.2017 21:00
İzlenme Sayısı 350
 Yapılan Değerlendirmeler 

mademiral 05.07.2017 23:16
Abdürrahim yazdıklarımı nasıl anlamak istersen öyle anlayabilirsin. Yazılanlar da ortada, senin konuyu bağladığın ilgisiz mevzuu da. Selamlarımla.

BoLu 05.07.2017 23:07
(Fransa koloniyal geçmişi olan, özellikle 1700'lerden başlamak üzere 1. Dünya savaşı sonuna kadar bilimini, kültürünü ve dilini küresel ölçekte kabul ettirmiş bir devlet.Bu nedenle her konuda olduğu gibi biyoloji konusuna da küresel ölçekte yaklaşmışlar. Müzede dünyanın dört bir yanından Fransız araştırıcılar tarafından ülkeye taşınmış ve üzerinde çalışılmış örnekler mevcut.)

Bu gün fransızca konuşan fransız olmayan milletlere zorla kabül ettirilen sömürgeci kültür ve mazlumların göz yaşları ancak bu kadar sempatik anlatılabilirdi :(

Bilime olan tarafgirliklerine bende taraftarım.Çalışacağız,bizde çalışacağız,

mademiral 04.07.2017 18:34
MTA'nın doğa tarihi müzesi de şüphesiz çok iyi niyetlerle kurulmuş, ülkemizde konu hakkında bilgi edinmek isteyenler için hazine değerinde kabul edilebilecek bir oluşum. Ancak ülkemizde pozitif bilimlere hiç önem verilmeyen bir süreçten geçiyoruz. Pek çok üniversitede ( benim çalışmakta olduğum Adnan Menderes Üniversitesi de dahil olmak üzere) biyoloji, kimya, fizik bölümleri artık öğrenciler tarafından tercih edilmediği için kapatıldı yada kapatılma sürecine girdi. Evrim Teorisi müfredattan çıkartıldı yada öğrenciler için anlaşılmaz, kafa karıştırıcı, tartışmalı bir sürece sokuldu. Biz ülke olarak hangi yönde gitmeye karar verirsek verelim hayat devam ediyor ve dünya hızla yol alıyor. Şu anda dünya bilimine yön veren ülkelerle aramızdaki mesafe ortada. Seçim bizlere kalmış.

Fransa koloniyal geçmişi olan, özellikle 1700'lerden başlamak üzere 1. Dünya savaşı sonuna kadar bilimini, kültürünü ve dilini küresel ölçekte kabul ettirmiş bir devlet. Bu nedenle her konuda olduğu gibi biyoloji konusuna da küresel ölçekte yaklaşmışlar. Müzede dünyanın dört bir yanından Fransız araştırıcılar tarafından ülkeye taşınmış ve üzerinde çalışılmış örnekler mevcut. Aslında bu sadece bu müzede değil herhangi başka bir müzeye de gitseniz böyle, Louvre yada hatta Londra'daki British Museum.

Bilgi, ülkeleri zirveye taşıyan 3 önemli kavramdan birisi. Seçim bize kalmış.

Tirvana 04.07.2017 14:42
MTA nın kini saymazsak darısı başımıza Mehmet Ali Hocam, tür sayfaları için ayrıca teşekkürler, dolu dolu olmuşlar...