Yükleniyor.
 
 karakulak
Üyenin tür ile ilgili yorumu
Nallıhan'da kurt melezi.

Anne kangal, baba kurt. Köpeğimle arada hırlaştığından davranışsal olarak da tam bir kurt olduğunu söyleyebilirim. İnsanlarla selamlaşırken de dişlerini çıkararak yaklaşıyor ve arada ufak bir ısırık kapıyor ama dost canlısı.


Tarih 22.06.2017 13:59
İzlenme Sayısı 519
 Yapılan Değerlendirmeler 

karakulak 29.08.2017 12:34
Evet biri tarafından besleniyor.

Annesi kangal kırması da olabilir ama ben görmedim. genelde beyaz çoban köpeklerine kangal diyorlar. Bu arada önceden yine köyde olan ama şu an görmediğim (fotokapanlara takılıyordu) kardeşi olduğunu düşündüğüm bir birey daha var. onun görüntüsü kangala daha yakın ama kulaklar dik ve kurtlara özgü post rengi çok açık renk de olsa belli. fotoğrafını yükleyeceğim.

Veysel Bey, kurt köpek hibritleri çeşitlilik gösterebiliyor, ilk görüşte anlamak zor. Genelde F1ler (ilk jenerasyon) daha çok kurda benzese de ikinci jenerasyonlar daha çok köpeğe benziyor. Morfolojiden (göz arası dişler vs) kurt köpek hibriti ayırt etmek o kadar kolay değil bildiğim kadarıyla. Kulak, kuyruk vs. nasıl olacakları tamamen anne ve babanın genetik alt yapısına bağlı. Bu bireyin babası kurt-köpek hibriti de olabilir mesela. Hibritleşme, F1-F2 hibriti gibi bilgiler için en güvenilir yöntem genetik analiz. Onun için bu bireyden, bu köy ve etraftaki köylerden başka köpek örnekleri ve bölgeden kurt örnekleri toplayıp hepsini analiz edince hem bireylerdeki hem de köpek ve kurt populasyonlarındaki hibritleşme oranlarını anlamak mümkün ama o da bir master ya da doktora konusu olabilecek bir çalışma sitematiği ve iş yükü demek.
karaani 25.08.2017 13:54
İllaki öyledir. Fakat neden ? Nasıl anladınız.
Kulakları nekurt gibi ne kangal gibi ?
Av köpeği gibi,
Burun gözler ve ağızda bir başkalık olduğu kesin
ayrıca parmağı göz arası vs gibi ölçüler mi vardır ?

kadirne 25.08.2017 12:07
Bu hayvanı birisi besliyor mu yoksa başıboş mu?

mademiral 22.06.2017 19:46
Evet çok ilginç görünümlü bir melez olmuş. Bana Jack London'un ünlü "Beyaz Diş" kitabındaki annesi köpek babası kurt olan hayvan kahramanı hatırlattı.