Yükleniyor.
 
 mademiral
Üyenin tür ile ilgili yorumu
Ataları evcil olsa da Gediz'in, Spil'in, Dilek yarımadası milli parkının "Mustang"ları beni hep heyecanlandırmıştır. Gözlem kulesinden çektiğim bu karede anneyle büyük yavrusu varlığımdan kuşkulanarak küçük tayı aralarına aldılar ve uzun süre etrafı kolaçan ettiler.


Tarih 14.07.2016 19:21
İzlenme Sayısı 683
 Yapılan Değerlendirmeler 

aytekin 18.08.2016 14:30
küre dağları milli parkı yakınlarında cide ve bartında da bu atları görmek mümkün. yine dediğiniz gibi, sipilde 30'un üzerinde atı bir arada görmüştüm.

mademiral 23.07.2016 10:12
Abdürrahim çok teşekkür ederim. Selamlar.

BoLu 23.07.2016 00:03
Çok güzel bir kare,hocam elinize sağlık

mademiral 16.07.2016 10:01
Mahmut Bey fotoğraf konusundaki güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Atlar, sizin de söylediğiniz gibi, uygarlık tarihinde yeri çok büyük olan canlılardır. Eski dünyanın Yeni dünyayı yani Kuzey ve Güney Amerika kıtalarını bu kadar kolay kolonize edebilmesinin nedenlerinden biri de tarihleri boyunca atlara sahip olmalarıydı. Daha başka bir deyişle Kuzey ve Güney Amerika halklarının atlara sahip olmaması onları Uygarlık yarışında geride bırakmıştı.
Diğer bir konu da bu canlıların olağanüstü güzellikleri. Pek az canlı bir at kadar asil, estetik ve güzel olabilir. Onlara hayran olmamak elde değil. Fotoğraftaki gibi doğaya dönmüş bu canlılar da artık bizim yaban doğamızın birer parçası durumundalar. Onlarsız bir Tramem eksik kalır diye düşünüyorum. Selamlar.

hayabusa 16.07.2016 06:47
Çok değerli bir davranış bilgisi kaydı ve formal açıdan harikulade bir fotograf, kutllarım Mehmet Ali bey.

Uygarlık tarihi boyunca, beşerin ulaşımını sağlamış, yükünü taşımış cefakar ve asil atlara minnettar olmalıyız. Onlarsız beşeri hareketlenmeler olamaz ve bunun doğal sonucunda uzak toplumlar arasında etkileşim ve gelişimden bahsetmek mümkün olamazdı.

Bu fotograftaki gibi, onları eyersiz / gemsiz / koşumsuz, özgür ve doğal halleriyle görmek büyük keyif.