Yükleniyor.
 
 mediceylanus
Üyenin tür ile ilgili yorumu
Eğirdir Gölü Akbük mevkiinde suyun çekilmesi ile karada kalan bir alanda karşıma çıkan bu manzara, daha önce canlısını görmediğim bir memeli türü ile buruk bir tanışmayı beraberinde getiriyordu.
Memeliler hakkında eğitimim ve bilgim olmamakla birlikte tüylerin canlı duruşu, beden bütünlüğünün bozulmamış olması, rahatsız edici bir kokuşmanın henüz başlamamış olması, ağız bölgesinde yer alan bir kenenin saz kedisinin yakın bir zamanda öldüğüne işaret ediyordu muhtemelen. Sebebi bilinmez ancak, bölgede bu zamanlarda sıklıkla duyduğumuz av sesleri, soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Aldığı bir saçmanın kedimizin sonunu hazırlamış olması ihtimal dahilinde.
Durum ve konum Süleyman Demirel Üniversitesi konu uzmanlarına aktarıldı; araştırmalara, farkındalığa ve duyarlılığa katkı sağlaması umuduyla..


Tarih 25.12.2014 22:50
İzlenme Sayısı 572
 Yapılan Değerlendirmeler 

EmiR26 25.12.2014 23:38
Ender olan türlerimizin ölümlerini görmek ve duymak fazlaca üzüntüye uğratıyor insanı.
Duyarlı davranışınız ve paylaşımınız için teşekkürler Mustafa bey.

Tirvana 25.12.2014 22:57
Canlı olarak zor görülen bir tür, umarım en kısa zamanda sazların arasında kısa bir süre de olsa göründüğü bir karşılaşma yaşar ve hatta fotoğraflarsınız Mustafa Bey. Paylaştığınız için ayrıca teşekkürler, tekrar hoşgeldiniz...