Yükleniyor.
 
 SuperKerem
Üyenin tür ile ilgili yorumu
Herkese merhaba.

Gece yarısı internete zor giriyorum. Can hocamın ve Hüseyin abimin e maillerini yeni gördüm ne yazık ki

Yaklaşık 1 -1.5 hafta önce fotokapanıma demir yaptırmak için gittiğim bir yerde demirciyi ararken bir eskici dükkanının önünde kurt postu olduğunu gördüm. Hemen içeri dalıp adamla konuşayım derken bu leopar postu ve yandaki yaban keçisi postunu gördüm. Leoparın fiyatı 750 TL , kurt ise 120 liraydı. Adamla biraz sohbet ettim bu nedir felan bilmiyomuş ayakları çekerek adamı yokladım baya. Adam bunu 10 yıl önce kendinin vurduğunu söyledi fakat yerini söylemedi . Bana 10 yıl önce vurulmuş gibi gelmiyor fakat satan adam inanılmaz fakir ve yaşlı biriydi. Belki gençliğinde gerçekten 10 yıl önce vurmuş olabilir. Postun ne olduğunu sorduğumda jaguar dedi. Hemen bu durumu sevgili Süleyman Kenan Çüngür abime bildirdim o da Denizli'den destek oldu milli parklarla görüştü ve daha sonra Kuzeydoğayı aramamı söyledi. Bende Kuzeydoga'dan Emrah Coban'ı aradım . Emrah abi de sağolsun Kars'tan aramış ve benim durumumu bildirmiş. Daha sonra beni milli parklardan mühendis bir abi arayıp daireye davet etti. Gidip konuştum fakat dükkan araması için savcı izni çıkarılması gerektiğini ve bunun içinde resmi dilekçeyle şikayet edilmesi gerektiği söylendi. Bende bunun üzerine vazgeçtim çünkü bunun satıldığı yere poliste giremiyor başka biri de. Uyuşturucu silah yasadışı kaçak mal kaçakçılığının Ankara'da en rahat yapıldığı yerlerden birisi. Eğer bu dükkanı şikayet etmek isteyen varsa beni telefonla arayabilir ben yerini satan kişinin adını söyleyebilirim. Tabi şu an post ne durumda bilmiyorum satılmış olabilirde olmayabilirde


Tarih 30.06.2013 01:27
İzlenme Sayısı 1773
 Yapılan Değerlendirmeler 

aydostum 07.07.2015 17:55
HALE O KADAR GERİYİZ Kİ.. BİR CANLININ NESLİNİN TÜKENMESİNİN BİLE BİRİLERİ İÇİN HİÇ ÖNEMİ YOK.. ÇOK ÜZÜCÜ...

SemihKafKef 30.04.2015 23:03
Dağ keçisi kürkü olması da bu şüpheyi daha çok arttırıyor
Dağ keçisi avında pars vurulma kaydı var
Umarım kendi vurmamıstır ve çok eski bi posttur

leopar7 30.06.2013 17:11
Eger gercekten cok yasliysa kendisinin vurdugu biraz süpheli. kendisi vurmadigi icin yerinide bilmiyor olabilir. Birde Jaguar demis, kimden duyduysa

-Ayrica eskici dükkani ise baskasindan alma ihtimalide oldukca büyük. o kadar cok y.hayvani kürkü varsa kendisninde bu konuya ilgisinin oldugu asikar. Yani avci olmasida büyük ihtimal.

- Ama eger gercekten kendisi vurduysa kendi yöresine yakin bir yerde vurmustur. Nereli oldugunu sorsaydin hemseri muhabbetiyle belki sana bazi ip uclari verebilirdi. Yasa tekrar gelirsek, kafayi bozup 70 inde bile avcilik yapip hala y.hayvani katledenler var ne yazik ki.


Leoparin sanki kislik postu gibi beyaz ve post oldukca kalin. Normalde daha sari hatta kavuniciye yakin renkte olmasi lazimdi.

kurt ve y.keciside ayni bölgeden olabilir. Eger öyleyese Kurtun ve y.kecisinin oldugu birarada yasayacagi bir bölge olmali.

Akdenizde olabilir ama orda kurt popls. cok az oldugu göz önünde bulundurulursa. O zaman geriye sivasin kuzey ve dogsunuda icine alip dogusuna düsen bir alan olabilme ihtimali ortaya cikiyor. hem y.kecisi, hem kurt hem olasi leoparin yasadigi
Tabii ki bunlarin hepsi birer varsayim.

SuperKerem 30.06.2013 14:27
Başkasından alıp satma ihtimali de muhtemel . Ama dükkanın içini kürk doluydu hepsi güzelce kurutulup yüzülmüş.

SuperKerem 30.06.2013 01:29
Tekrar söylüyorum bunu satan kişi çok yaşlı ve dünyadan bi haber bir insandı. Öyle koca leopar postunu kapıya asacak kadar bi haber dünyadan ben fotoğraflarını çektim önünde postu elledim yokladım güzel felan diye demekki bunun satışının avının vs. yasak olduğunu bilmiyor.