Yükleniyor.
 
 SuperKerem
Üyenin tür ile ilgili yorumu
Evet .. bu , efsanenin kürkü ne yazık ki ...

Sevgili Kenan ve Emrah abilerime çok teşekkür ederim....


Tarih 24.06.2013 20:30
İzlenme Sayısı 849
Çekim alanı ANKARA
 Yapılan Değerlendirmeler 

leopar7 26.06.2013 21:25
sevgili Kerem birak postun satis yasagini, seninde bildigin gibi zaten bir avuc sayida, soyu yok olma sinirinda. Ülkenin belkide en nadide canlisi. Her bir bireyin inanilmaz önemi var, soyunun devami icin. Bu adam aslinda kafasi mese odunuyla kirilip sabah kadar bayiltana kadar dövülecek birisi, eger bu vurduysa, bu ve bunun gibilerin anliyacagi dil bu!

Bu leopar vurmanin cezasinin 60 bin Tl oldugunu bilseydi yine yaparmiydi orasida ayri bir konu

SuperKerem 26.06.2013 18:05
Abi bu hayvanı satan kişi bunu kendinin vurduğunu söyledi. Leopar postu direk kendim gördüm ama ister bu kişi vursun ister vurmasın başka bi yerden alsın ya da almasın bu postun satışı yasak. Bu kişi yasadışı kaçak olarak satıyor . Ve dükkanında bir çok yaban keçisi , tilki , kurt postları da var.

leopar7 26.06.2013 17:28
Bu kürkün anadolu parsi kürkü olduguna nasil kanaat getirildi. Türkiyde vuruldugna dair kesin bir ip ucu kayit var mi Kerem?

Istanbulda, avrupa yakasinda, Zeytinburnu ve civarinda oturan arkadaslara bir bilgi;

Bir arkadasin 2010 da verdiği söyle bir bilgi var;

1-bugün zeytinburnunda bir balıkçı dükkanında duvarda ayı ve yavru leopar postu gördüm.gerçek olup olmadığını sorduğumda muşta vurulduğunu ve gerçek olduğunu söylediler.bu hayvanın ne kadar nadide olduğunu,kayıtlarda neslinin tükendi diye geçtiğini,eti,sütü ve yumurtasından yararlanılmadığını korunup yaşatılması gerektiğini nerelerde yaşadığın,vurma cezasının 20 milyar olduğunu uzun uzun anlattım umarım ikna olmuşlardır.yıl vermediler bana vuruluş tarihini onlar da bilmiyor sadece avcı arkadaşlarının vurup kendilerine bu postu hediye ettiklerini söyledi bu vaşak asla değildi,leopar benekleriydi kuyruğu vardı.

telefonunu ver görüşelim zeytinburnu na gel ve gör,başka ne yapabilirim.

Bulundugu Balikcinin yeri;

zeytinburnu yeşiltepe mah. zeytinburnu adliye meydanından gelinebilir ,yeşiltepe meydanında dört yol ağzına gelince soldan yüz metre devam edilecek balıkçı sağ tarafta kalıyor iki adet post duvarda asılı biri ayı diğeri yavru pars postu....

gören arkadasin facebook adresi;
Hüseyin Atay;
www.facebook.com/group.php?gid=6498422882#!/profile.php?id=1541172434


SuperKerem 26.06.2013 15:03
Merhaba. Bu kürkü bir dükkanda şans eseri buldum. Bulduğum dükkanda başka hayvanların da kürkleri vardı . Bu kürklerin satışlarının yasak olduğunu biliyorum. Milli parklar genel müdürlüğüne gidip durumu anlattım. Yalnız bu kürkün satıldığı yer tehlikeli olduğu için dilekçede adımın geçmesini istemeyerek isim vermedim ve dilekçe yazmadım. İsteyen şikayet edebilir benden bilgi alarak

hakangur 26.06.2013 12:28
Merhaba Kerem Bey,

Kürke ne olduğunu biliyor musunuz? Cezai işlem uygulandığını söylemişsiniz. Bu durumda kürke el konuldu mu? Konulduysa, kim tarafından el konulduğunu biliyor musunuz?

Ne yazık ki bu tür durumlarda bireylere yazık oluyor. Hiç değilse bu tür karşılaşmak istemediğimiz durumları biraz olsun türün lehine çevirebilmemiz gerek. Yine ne yazık ki bildiğim kadarıyla bu coğrafyada bunu tam olarak başaramıyoruz. Bu tür öldürülen bireylerden elde edilecek biyolojik materyal çok çok önemli. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

SuperKerem 25.06.2013 02:22
Vurulma tarihi yakın bir tarih. Flaştan dolayı sarı çıkmış . Vurulduğu yeri ne yazık ki öğrenemedim ama satılık 750 TL ye ... Yasadışı olduğu için hakkında işlem başlatıldı .

leopar7 25.06.2013 01:54
Kerem bunun vurulma tarihi ve nerde vuruldugu falan belli mi?
derisi saridan cok beyaz gibi cikmis , isiktan mi?