Yükleniyor.
 
 orbayx
Üyenin tür ile ilgili yorumu
Vaşağımızın kullandığı istasyonu işgal eden çete.Facebookda bir çok kedi köpek platformu var.Bu platformlarda köpeklerin vahşileştiğini ve ormnalrımızdaki yaban hayatına zarar verdiklerini mehmet kürşat abimle dile getiriyoruz.Siz değerli doğa dostalarımızdanda desteklerinizi bekliyoruz.Bugün bir plartformda bana engel koymuşlar.İşlerine pek gelmedi anlaşılan.


Tarih 27.02.2013 09:51
İzlenme Sayısı 594
Çekim alanı DENİZLİ
 Yapılan Değerlendirmeler 

orbayx 27.02.2013 17:27
Keremcim bizler durumun farkındayız.Ancak bazı kedi köpek severler ne yazıkki durumun farkında değiller.Hayvanların kedi ve köpekten ibaret olduğunu sanıyorlar.

Be benim yzadıklarıma (son bir haftadır hırs yaptım gördüğüm her yere yazıyorum) en çok karşı çıkanlarda emin ol bu işi ticari ranta dönüştüren petshop sahipleri.Onlar için sokakta dağda ormanda kaç köpek kaç kedi var önemli değil.Ve inatla değişik melezler ile değişik ırklar yaratmaya devam ediyorlar.

Varmı böyle arkadaş.Adamlar sözde hayvan sever.Ormandaki yaban türlerimiz yok oluyor dedim, ormanda ne işin var deikleri gibi üstüne bide susturmak için engellediler.

SuperKerem 27.02.2013 16:50
Orbay abi ben bunu defalarca söyledim ama köpekseverler veya kediseverler bu hayvanlar için gösterdikleri hassasiyeti bir vaşak , bir boz ayı , bir karaca , bir yılan veya endemik semender için göstermiyorlar. Üstüne beni defalarca canilikle suçladılar. Bunun sadece 2 yolu var bana göre . Ya bu köpekler telef edilecek ya da uyuşturucu iğne ile bayıltılıp barınağa koyacaklar. Bu iki çözümün dışında hiç bir çözüm yok yoksa bu köpekler karaca, kızıl geyik , koyun , tilki vaşak kurt vs yavrularını öldürmeye devam edecekler