Yükleniyor.
 
 Irıshsetter
Üyenin tür ile ilgili yorumu
Sapanca'da toplantıdan vakit buldukça otelin
bahçesinde gözlemliyorum bolca...
Kulaktaki kısa püsküller dikkatimi çekti...


Tarih 13.01.2011 19:34
İzlenme Sayısı 402
 Yapılan Değerlendirmeler 

hyaenahyaena 15.01.2011 00:35
Memnun olurum Koray Bey... Şansınız bol olsun.

Irıshsetter 14.01.2011 18:16
Sabah Orman Muhafızlarıyla karşılaştım.Su samuru izi görmüşler onu arıyorlardı...Yarın sabah onlara katılmamda ısrarcı oldular, samurdan yana şansımı burada da denemek istiyorum.Mudurnu çıkışı felaket sisli idi.Tilki kurt varsa da göremezdim...Toplantı olduğu için öğleden sonrası güzelim doğada kapalı kapılar ardındaydım...Yarın umarım güzel fırsatlar yakalarım.
Bu arada buradaki görevliler sayım yapmak ve fotokapan çalışmaları hakkında bilgi almak istediler.İlk siz aklıma geldiniz.Mahsuru yoksa size yönlendireeğim..

hyaenahyaena 13.01.2011 23:40
Şansınıza geyik çıkabilir. Tam yollara indikleri zaman. Göle gelmeden 3-5 km arası yolun sağına soluna dikkat edin izler bulabilirsiniz. Bir de gölün Mudurnu girişinde bayağı tilki gördüm. Bakalım size gösterecekler mi kendilerini. Tepelerde de kurt ihtimali yüksek. Akşam üzeri bazen uluyorlar. Eğer Mudurnu yolundan tepeye, verici yoluna çıkıp açıklık alanda bekleme yaparsanız kurt görme olasılığınız var.

Irıshsetter 13.01.2011 21:42
Teşekkürler aydınlatıcı bilgi için Halim Hocam...Yarın Abant taraflarındayım...Umarım oradan da hiç görmediğim bir tür (!) yakalayabilirim...

hyaenahyaena 13.01.2011 19:53
Tür Anadolu sincabı Koray Bey. Özellikle kış döneminde Anadolu sincabı nın kulak uçlarında da tüflere rastlanılır. Kuzey Anadolu daki Avrupa sincaplarının ki genellikle turuncudur ve özellikle kışın çok uzun olur. Trakyadaki Avrupa sincaplarının tüfleri ise genelde kahverengi yada siyahımsıdır. Kısacası kulak ucu tüfleri tür ayrımı için tek parametre değildir. Zira kulaklarında hiç tüf olmayan Avrupa sincaplarına da rastlanılıyor. Genel parametrelerden biri de yaz dönemi kuyruklarıdır. Avrupa sincaplarının kuyrukları çok daha büyük olur.