Fotogaleri
 Yükleniyor.
 Çengelboynuzlu Dağkeçisi » »

shadowmssshadowmss 

İki aydan fazladır arazide olan fotokapanmı almak ve çayı yapılan çiçeklerden toplamak için gittiğim yaylada bu anne ile yavrusunu canlı olarak izlemekte nasip oldu.
Bölgeye hakim tepede sadece beş dakika beklemem yeterli oldu 30 metre kadar aşağılarında olan ağaçlık alandan önce anne arkasından da yaklaşık 4 aylık olduğunu tahmin ettiğim yavrusu çıktı ve dikkatli bir şekilde bu kayalara tırmandılar. Yaklaşık yarım saat kadar izlediğim bu türü elimdeki compact makine ilede ancak bu kadar görüntüleyebildim.
Onları gözlemlediğim benim bulunduğum noktanın sadece 50 metre ilerisinden özellikle haftasonları yoğun şekilde araç geçiyor ve bölgenin yerlisi olan kaçak avcılarda bu yeri çok iyi biliyor.

Ama sevindirici olan bu noktaya yakın olan ama kayalık olarak bağlantısı olmayan daha korunaklı bir noktadaki fotokapandan da çok sayıda çengel boynuzlu karesi çıktı. Sırası geldikçe ilerleyen günlerde o görüntülerde burda yerini alacak.


Çalışmanın adıaile saadeti
Memeli Türü Çengelboynuzlu Dağkeçisi
Fotograf TürüBeslenme
Tarih18.07.2012 17:18
Çekim Tarihi15.07.2012
  
Türün 4. fotografı  |  İzlenme Sayısı » 1506  |  Yorum Sayısı » 2  |  Beğeni » 0
Mesajınız Buraya fotograf tekniği kadar tür ile ilgili bilgi ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumunuzda belirteceğiniz linki http:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.


karakter kaldı
  iptal
Tür ile ilgili bilgiler & değerlendirmeler

21.07.2012 01:58 | Yukarı
camperscoutcamperscout 

Güzel bir coğrafya da yaşıyorsunuz..Nadir belgelenenb bir tür.Tabiiki biriken fotokapan kayıtlarınızıda merakla bekliyoruz..Selamlar

18.07.2012 23:11 | Yukarı
TirvanaTirvana 

Sarplarda özgürce dolaşan harika bir tür, dünya gözü ile görmek de büyük şans, kapan karelerini merakla bekleyeceğiz sevgili Mustafa, tebrikler...
Beğeniler| Yukarı
Tanımlayanlar: