Çengelboynuzlu Dağkeçisi / Rupicapra rupicapra / Chamois Türkiye'nin Anonim MemelileriYükleniyor.

 
 shadowmss Çengelboynuzlu Dağkeçisi / Rupicapra rupicapra / Chamois  

Çalışmanın adıaile saadeti
Memeli Türü Çengelboynuzlu Dağkeçisi
Fotograf TürüBeslenme
Tarih18.07.2012 17:18
Çekim Tarihi15.07.2012
Foto.Makinesiolympus sp 560 uz
Mercekyok
Çekim Bilgileriyok

Üyenin tür ile ilgili yorumu
İki aydan fazladır arazide olan fotokapanmı almak ve çayı yapılan çiçeklerden toplamak için gittiğim yaylada bu anne ile yavrusunu canlı olarak izlemekte nasip oldu.
Bölgeye hakim tepede sadece beş dakika beklemem yeterli oldu 30 metre kadar aşağılarında olan ağaçlık alandan önce anne arkasından da yaklaşık 4 aylık olduğunu tahmin ettiğim yavrusu çıktı ve dikkatli bir şekilde bu kayalara tırmandılar. Yaklaşık yarım saat kadar izlediğim bu türü elimdeki compact makine ilede ancak bu kadar görüntüleyebildim.
Onları gözlemlediğim benim bulunduğum noktanın sadece 50 metre ilerisinden özellikle haftasonları yoğun şekilde araç geçiyor ve bölgenin yerlisi olan kaçak avcılarda bu yeri çok iyi biliyor.

Ama sevindirici olan bu noktaya yakın olan ama kayalık olarak bağlantısı olmayan daha korunaklı bir noktadaki fotokapandan da çok sayıda çengel boynuzlu karesi çıktı. Sırası geldikçe ilerleyen günlerde o görüntülerde burda yerini alacak.

   
Türün 4. fotografı İzlenme Sayısı # 1375 Yorum Sayısı # 2

 Tür ile ilgili bilgiler & değerlendirmeler 

   21.07.2012 01:58 | Yukarı
camperscout

Güzel bir coğrafya da yaşıyorsunuz..Nadir belgelenenb bir tür.Tabiiki biriken fotokapan kayıtlarınızıda merakla bekliyoruz..Selamlar

   18.07.2012 23:11 | Yukarı
Tirvana

Sarplarda özgürce dolaşan harika bir tür, dünya gözü ile görmek de büyük şans, kapan karelerini merakla bekleyeceğiz sevgili Mustafa, tebrikler...

 Beğeniler 

Tanımlayanlar: Tirvana ,karakulak