Fotogaleri
 Yükleniyor.
 Bozayı » »

ursusarctosursusarctos

Küre Dağları Milli Parkı...Daş düşebülü, ayu çıkabülü...İşte efsanelere konu olan Kastamonu ayısı... Yıllardır birbirinden ilginç hikayelerini dinlediğim, izlerini gördüğüm, dokunduğum, kokladığım, sesini duyup kendisini göremediğim, görüp de fotoğrafını çekmediğim, çekemediğim,saatlerce,günlerce beklediğim,bana sabretmeyi ve doğanın bir parçası olduğumu öğreten, rüyalarıma giren, dağların sahibi, ormanın gurmesi, muhteşem makine, o güzel hayvan boz ayı.Tramemin de birinci yaş doğum günü kutlu olsun, emeği geçen herkese teşekkürler.

Çalışmanın adıUrsus kastamonus
Memeli Türü Bozayı
Fotograf TürüSabit
Tarih02.06.2010 16:29
Çekim Tarihi30.05.2010
  
Türün 14. fotografı  |  İzlenme Sayısı » 3130  |  Yorum Sayısı » 12  |  Beğeni » 0
Mesajınız Buraya fotograf tekniği kadar tür ile ilgili bilgi ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumunuzda belirteceğiniz linki http:// ile belirtiniz.Sonuna bir boşluk bırakmayı unutmayınız.


karakter kaldı
  iptal
Tür ile ilgili bilgiler & değerlendirmeler

25.06.2010 00:02 | Yukarı
AyhanfAyhanf

Timur Bey Selamlar

Bugün karşılaşmamız süpriz oldu , akşam boz ayı fotoğrafınızı ve yorumları okumuştum.Ertesi gün karşılaşınca enteresan oldu.Sizle tanışdığıma memnun oldum.

Başarılı bir fotoğraf , harika tür.

Ellerinize sağlık...

14.06.2010 14:48 | Yukarı
IrıshsetterIrıshsetter 

Bu kare kolay kolay çekilebilecek bir kare değil bence...

Soğukkanlılığınız ve harika fotoğrafınız için tebrikler...Ama devamını da anlatın lütfen...O sizi farkedince ne oldu?Ne kadar sürdü?Çekti gitti mi?....

10.06.2010 11:31 | Yukarı
zafertekinzafertekin

tebrikler...

09.06.2010 01:15 | Yukarı
yasarergunyasarergun

Bu kocaoğlanla bizi tanıştırdığınız için teşekkürler...

03.06.2010 23:14 | Yukarı
rousettusrousettus 

harikulade bir doğum günü karesi. tebrikler Timur Bey. sabır meyvelerini vermiş. elinize sağlık. zevkle izledim.

selamlar.

03.06.2010 20:22 | Yukarı
seyyahseyyah

Timur bey tebrik ederim.Heyecan verici nefis bir kare.Kimbilir gördüğünüzde ve fotoğrafını çektiğinizde neler hissettiniz? Ellerinize sağlık. Selamlar.

03.06.2010 14:28 | Yukarı
karaanikaraani

Daş düşebülü, ayu çıkabülü...

:)) Çıkmış.

03.06.2010 13:14 | Yukarı
myomimusmyomimus 

Halim i Kastamonu ya uğurlarken böyle karelerin geleceğini biliyordum. Dün bu karelerin çekilmesinin şans olduğunu söylemiştin. Bazı fotoğraflarda şans payı büyüktür ama sen kendi şansını oluşturan kişilerdensin. Aylarca emek, araştırma, sürekli yeni şeyler deneme, zorluklara katlanma, o canlılar gibi düşünme, günlerce günlerce bekleyip sabretme elbetteki meyvelerini verecekti. Doruk noktan kaşınan ayıyı da gördüm ya söyleyecek fazla bir şey kalmadı. Geleceğin önemli fotokapancılarından biri olacağına gönülden inanıyorum dostum, tebrikler, selamlar..

03.06.2010 08:37 | Yukarı
TirvanaTirvana 

Hayal etmekle başlamalı herşey mutlulukla bitmeli... Tebrikler Timur, gönülden kutluyorum...

03.06.2010 00:09 | Yukarı
hyaenahyaenahyaenahyaena 

Doğada onlarca ayı gördüm, böylelerini ilk defa gördüm desem yalan olmaz. Sarıkamıştaki lerden bile büyüktü bu herhalde. Ormandan gelen o çatırtılardan anlamıştım bu denli iri olduğunu, ama senin o anki soğukkanlılığından nutkum tutuldu. Birkaç adım geri çıkıp kendime kaçacak nokta ararken sen bu kareleri kaçırmadın ya helal olsun diyeyim. Hele dünyadaki fotokapanla çalışan fotoğrafçıları çatlatacak şaheserlerini görünce ve o ana tanık olunca... Bu ülkede ayı konusunda senin üstüne adam tanımam... Ve eminim çalışmaların yayınlandığında herkes bu konuda hemfikir olacaktır. O zor şartlarda yıllarca ormanın derinlklerine varana dek araştırdığın, neredeyse tüm büyük memelileri fotoğrafladığın ve bu koca oğlanla beni de tanıştırdığın için nice teşekkürler ve tebrikler sevgili dostum...

02.06.2010 19:52 | Yukarı
PARDUSPARDUS

Tebrik ederim Timur abi söyleyecek pek söz bırakmamışsın:)

Kastamonu gibi süper biryerde böylesine heybetli bir ayı çekmek zaten Türkiyede ve avrupada son nokta bundan iyisi anadolu parsı:)

Bu fotoğraf fotokapan değil dimi eğer değilse süper bir cesaret ayrıca cesaret için tebrik ederim.

02.06.2010 19:40 | Yukarı
camperscoutcamperscout 

Timur erdi muradına,biz çıkalım kerevetine::)) Patron tebrik ediyorum..Söylecek fazla söz yok...Bu ayı, tam ayı.Hayalimizdeki gibi yanii.tebrik ediyorum..Selamlar
Beğeniler| Yukarı
Tanımlayanlar: