Site Hakkında;

Türkiye’de bugüne kadar görülmüş tüm türler TÜRKİYE’NİN MEMELİLERİ bölümünden ulaşılarak izlenebilir. Türkçe, İngilizce ve Latince isimlere göre arama motoru ile, veya alfabetik dizin ile tür sayfalarına ulaşılır.

Forum bölümü tür bilgileri dışında diğer bilgilerin paylaşılacağı bölümdür. DUYURULAR ve SİTE HAKKINDA ana başlıkları altında site amacına uygun konular açılabilir.

FotoGaleri türler ile ilgili fotografların yüklenme sırasına göre izlenebildiği, yorum yapılabildiği ve puan verildiği ortamdır. Fotografı gönderen üye türü tanımlayamasa bile; ortam, mevkii, zaman gibi konularda bilgi vermelidir.Yükleme sırasında doldurulacak bilgiler, fotografın tür sayfasındaki konumunu belirlemek açısından önemlidir. Tür sayfasında her türün en iyi (en yüksek puan) fotografları otomatik olarak yer alır. Sayfa devamında puan sırasına göre tüm fotograflar izlenebilir.

FotoForum doğaya dair çeşitli fotografların yüklendiği,yüklenme sırasına göre ve değerlendirme tarihlerine göre izlenebilirliğin sağlandığı ortamdır. Bu bölümdeki fotograflar üyelerin tür gelişimine katkı sağlamaktadır.

Memeli Forum her memeli türü için bir forum açılmıştır. Bir tür ile ilgili bildiklerinizi listeden seçeceğiniz bu türün forumuna yazabilirsiniz. memeli Tür sayfaları bu foruma gelen bilgilerden derlenerek hazırlanmaktadır.

Tanım Bekleyenler Foto galeriye yüklenen her memeli fotografı, doğrudan ait olduğu tür sayfasına gitmez, bu bölümde kalır. Bu ortamda yapılacak yorumlar sonucu, ait olduğu tür sayfasına gönderilir.

Fotograf Ekle Foto galeriye yüklenen her memeli fotografı, doğrudan ait olduğu tür sayfasına gitmez, bu bölümde kalır. Bu ortamda yapılacak yorumlar sonucu, ait olduğu tür sayfasına gönderilir.Foto galeriye yüklenen her memeli fotografı, doğrudan ait olduğu tür sayfasına gitmez, bu bölümde kalır. Bu ortamda yapılacak yorumlar sonucu, ait olduğu tür sayfasına gönderilir.